catering dietetyczny catering dietetyczny

Jak wybrać idealny catering dietetyczny?

Zainteresował cię catering dietetyczny, ale jeszcze nie jesteś pewien, na który jego wariant powinieneś się zdecydować? Poszukiwania rozpoczniesz zapewne od zapoznania się z gamą różnych firm działających w twojej okolicy. Sprawdzisz w ten sposób, które z nich rzeczywiście byłyby w stanie dostarczać posiłki bezpośrednio do twojego domu lub miejsca twojej pracy. Później pozostaje ci jeszcze zająć się wyborem odpowiedniej diety. Jak dieta pudełkowa okaże się więc dla ciebie najlepsza?

W pierwszej kolejności ustal dla niej właściwą kaloryczność. Jeżeli nie chcesz wcale chudnąć, nie musisz decydować się na diety typu tysiąc kalorii, które wbrew powszechnym przekonaniom nie są niczym dobrym nawet dla osób z nadwagą, ponieważ generują zbyt duży deficyt kaloryczny i przez to stają się nadmiernym obciążeniem dla organizmu, nie zaspokajając nawet jego zupełnie podstawowych potrzeb. Takie minimum to wartość rzędu tysiąca pięciuset kalorii. Będzie ona dobra dla niskich i stosunkowo szczupłych kobiet prowadzących siedzący tryb życia. Najlepiej by było, gdybyś na podstawie odpowiednich wzorów wyliczył sobie po prostu swoje dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Chcesz schudnąć? Od otrzymanej wartości odejmij zatem początkowo ok. pięćset kalorii. Uzyskana kaloryczność jest tą kalorycznością, którą powinna uwzględniać twoja dieta pudełkowa.

Polecamy: OPTIMAL FIT – – catering dietetyczny

Wybierz też najbardziej odpowiadający ci wariant diety. Jeżeli nie masz żadnych szczególnych wymagań, bo na ogół jesz wszystko, tylko teraz po prostu chciałbyś jeść zdrowiej, możesz zdecydować się na jadłospis podstawowy, uwzględniający niemalże wszystkie podstawowe (ale oczywiście te zdrowe) produkty spożywcze. Nie jesz mięsa? W takim razie najlepszym wyborem będzie dla ciebie wegetariański catering dietetyczny. Chorujesz na celiakię? Poszukaj w ofercie diety bezglutenowej. Wariantów do wyboru jest bardzo dużo. Możesz być więc pewien, że zdołasz natrafić na taki catering dietetyczny, który dostosuje się do wszystkich twoich, najdziwniejszych nawet wymagań.