analizator biogazu analizator biogazu

Analizator biogazu i inne urządzania do analizy paliw

Produkty naftowe, takie jak benzyny, nafty i oleje napędowe są nieodłącznym elementem funkcjonowania dzisiejszego świata. Ich badaniem i udoskonalaniem zajmują się laboratoria petrochemiczne, rafinerie, instytuty nadawcze, jednostki wojskowe itd. Oczywiście sposoby ich badania są w ogromnym stopniu zautomatyzowane.

Do najważniejszych urządzeń służących do badań produktów naftowych należą:

Analizator biogazu

Profesjonalny analizator biogazu to urządzenie przydatne w badaniach petrochemicznych, ale nie tylko. Niezbędne jest bowiem wszędzie tam, gdzie dochodzi do wytwarzania biogazu, czyli na przykład na składowiskach odpadów komunalnych i oczyszczalniach ścieków. Standardowo analizator posiada możliwość zbadania trzech podstawowych gazów; tlenu, dwutlenku węgla i metanu. Możliwe jest rozszerzenie funkcji o kolejne gazy w zależności od potrzeb użytkownika. Ponadto możemy zbadać temperaturę oraz przepływ gazu. Dostępne są urządzenia przenośne lub stacjonarne. Wyniki badań otrzymujemy niemal natychmiast, przedstawione na kolorowym wyświetlaczu.

Analizator wielkości cząstek

Urządzenia tego typu cechujące się wysoką jakością dokonują pomiaru cząstka po cząstce, dzięki czemu otrzymane wyniki są bardzo dokładne i możliwe jest wyłapanie nawet minimalnych zmian parametrów badanej próbki, na długo przed przekroczeniem odpowiednich norm. Umożliwia to sensor wysokiej rozdzielczości i system automatycznego rozcieńczania. Licznik cząstek umożliwia badanie emulsji tłuszczowych, zawiesin polimerów, włókien i hydrożeli.

Aparat do destylacji atmosferycznej

Jest to urządzenie przeznaczone do badania składu frakcyjnego (destylacja atmosferyczna) paliw lotniczych i samochodowych, nafty, benzyn ciężkich oraz olejów napędowych. Badanie nie wymaga dużej ingerencji użytkownika, która ogranicza się do wyboru parametrów badania i rozpoczęcia procedury. Wynik otrzymujemy w formie wydruku, na którym znajdziemy charakterystykę temperaturową destylacji. Zaletą tego badania jest możliwość otrzymania wiarygodnych i wartościowych wyników praktycznie w każdym laboratorium.