Czy planujesz wymienić okna? Zrób to profesjonalnie!

Chcesz wymienić okna w swoim domu, ale nie masz pojęcia, na co się zdecydować? Sprawdź, jakie parametry musisz wziąć pod uwagę, aby w Twoim domu było nie tylko ciepło, ale i estetycznie!

Z jakiego materiału wybrać okna?

Dostępne w sprzedaży okna produkuje się z trzech rodzajów materiałów: z PCV, z drewna lub aluminium. Najpopularniejsze są okna PCV – tutaj decyduje przede wszystkim cena. Kolejnym surowcem, który wybierają klienci jest drewno. Drewno ma względem PCV nieco gorszą izolację, ale bardzo gustownie się prezentują. Żaden zabytek nie może być odrestaurowany bez wymiany na wysokiej klasy okna drewniane. Także, jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym, lub po prostu cenisz stylowe wnętrza – okna drewniane są właśnie dla Ciebie!

Poznaj okna drutex i sprawdź, dlaczego rozwiązania technologiczne mają znaczenie!

Drutex jest prawdziwym liderem na rynku stolarki okiennej. Firma korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań i urządzeń, które sprawiają, że produkt, który Ty dostajesz jest nie tylko precyzyjnie wykonany, ale i pięknie wygląda! Zastanawiasz się, jaki rodzaj okien wybrać – drewniane, a może aluminiowe? Teraz możesz wybrać okna, które łączą oba te materiały! Drutex ma swoim asortymencie wszystkie rodzaje okien, a w procesie produkcji, jako pierwsi wykorzystali innowacyjne roboty montażowe!

Co ważniejsze – oszczędności, czy współczynnik przenikania ciepła?

Współczynnik oznaczony, jako U, mówi Ci o tym, jak szczelne są Twoje okna. Im ten współczynnik niższy, tym okno daje więcej ciepła w domu lub w mieszkaniu. Możesz także zapytać producenta, czy możliwy jest montaż okien w warstwie ocieplenia budynku. Pamiętaj również, że ważna jest także rama – im większa liczba komór, tym współczynnik U jest niższy. Gdy zależy Ci na utrzymaniu ciepła w mieszkaniu wybierz model, który ma 3 lub nawet 4 pakiety szybowe. Jeśli zdecydujesz się na okna o korzystnych parametrach, możesz równocześnie oszczędzić na rachunkach. Wiedz, że wyjściowa niższa cena, nie da Ci tego, co możesz uzyskać kupując okna z niskim współczynnikiem U.

Szukasz najlepszych okien plastikowych – koniecznie poznaj asortyment Veka!

Jesteś przekonany o wyższości okien plastikowych nad innymi rodzajami? Nic trudnego! Poznaj okna Veka – to firma, która słynie też z perfekcyjnych profili okiennych i drzwi balkonowych. Veka daje Ci gwarancję i duży wybór – koloru i modelu: znajdziesz tu okna uchylne, rozwierne, jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe i trzyskrzydłowe. Okna z plastiku są niezastąpione także w Twoim biurze. Ich szczególnym atutem jest również większa trwałość niż okien drewnianych, które wymagają konserwacji lub wymiany po mniej więcej pięciu latach. Okna PCV nie wymagają od Ciebie żadnych nakładów pracy – wystarczy, że je umyjesz, takie praktyczne rozwiązanie cenią zwłaszcza zapracowane osoby!