pościel dla dzieci pościel dla dzieci

Zakup łóżeczka i pościeli dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Jednym z podstawowych zakupów dla noworodka jest łóżeczko dziecięce. W większości każdy rodzic chce, by dziecko spało osobno w łóżeczku. Jest to bezpieczniejsze i bardziej komfortowe zarówno dla rodzica jak i dla dziecka. Dziecko śpiąc osobno ma więcej miejsca, a rodzice nie muszą martwić się o to, że zrobią krzywdę swojemu dziecku podczas snu.

Jest to więc sytuacja idealna dla obu stron. Dlatego też większość rodziców od razu przed przyjściem na świat malucha kupuje dla niego łóżeczko. Może to być zwykłe łóżeczko ze szczebelkami, ale równie popularne stało się w ostatnim czasie łóżeczko zwane dostawką. Jest to specjalna konstrukcja, którą mocuje się do jednego z boków łóżka rodziców. W ten sposób maluch śpi osobno, ale jednocześnie jest pod stałą kontrolą rodziców. Jest to komfortowe zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, gdy maluch potrzebuje dużo bliskości. Dostawka zapewnia poczucie bezpieczeństwa i komfort. Zarówno do zwykłego łóżeczka, jak i do dostawki musimy jednak kupić kila akcesoriów, by maluch mógł spać bezpiecznie i komfortowo.

Jaką pościel wybrać do łóżeczka dziecięcego?

Do łóżeczka dla dziecka warto kupić przede wszystkim dobrej jakości pościel dla niemowląt. Powinna być wykonana z odpowiednich materiałów. Pościel styka się bowiem ze skórą dziecka przez wiele godzin w ciągu doby. Musi więc spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa i być jak najbardziej komfortowa dla malucha. Pościel do łóżeczka dziecięcego należy dopasować do wielkości łóżeczka bądź dostawki. Jeśli posiadamy niestandardowe wymiary tych mebli musimy dostosować wielkość pościeli. Warto również pamiętać, że dzieci w pierwszych miesiącach życia nie potrzebują osobnej poduszki do spania. W tym czasie niemowlęta powinny spać na płasko. Do łóżeczka nie powinno się również wkładać zbędnych przedmiotów. Maluchowi nie będą potrzebne zatem wszelkie ozdoby do łóżeczka, maskotki czy ozdobne poduszeczki. Maluch powinien bowiem spać tylko na materacu obleczonym prześcieradłem i pod kocem bądź pościelą. Jest to najbezpieczniejsze dla dziecka i zwłaszcza w pierwszych miesiącach powinniśmy trzymać się tej zasady.

Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem będzie również zakup specjalnego śpiworka do spania. Jest to sposób na bezpieczny i zdrowy sen malucha. Śpiworek zapewnia odpowiednią temperaturę dziecku, jest to również sposób na dzieci, które bardzo się wiercą. Jeśli nasz maluch chętnie śpi w śpiworku warto na niego postawić. Jest to bowiem bezpieczny i komfortowy sposób na otulenie dziecka do snu.