umywalka i bateria miedziana umywalka i bateria miedziana

Wszystko o miedzianej armaturze łazienkowej

Jeszcze nie tak dawno miedź była wykorzystywana do zupełnie innych celów i nikt nawet nie myślał o tym, aby wykonywać z niej armaturę łazienkową. W polskich domach z rzadka można było natknąć się choćby na baterie miedziane. O miedzianych wannach czy umywalkach nikt nawet nie myślał, co wynikało również z faktu, że armatura łazienkowa z miedzi należy do stosunkowo bardzo drogiej.

Inna rzecz, że producenci dawniej tworzyli baterie miedziane czy wanny w na tyle niewielkich ilościach, że praktycznie nie dało się ich dostać. Dziś zresztą też nie jest to takie łatwe i na przykład w sklepach budowlanych umywalki lub wanny miedzianej raczej nigdzie nie dostaniemy. Dużo większą popularność zyskała w końcu ceramika i to ją spotkać można na każdym kroku. Miedzianą armaturę łazienkową na ogół wykonuje się więc na zamówienie lub kupuje w sklepach zajmujących się sprzedażą takiego asortymentu. A czy warto kupić armaturę z miedzi?

Z wielu powodów – jak najbardziej tak. Umywalki miedziane czy inne miedziane elementy bardzo szybko stają się stałą częścią łazienek i doskonale potrafią sprostać wymaganiom tych pomieszczeń. Niestraszne są im żadne nietypowe warunki. Świetnie reagują na kontakt z wodą i jak wiadomo miedzi niestraszna jest rdza. Miedź niszczy się znacznie wolniej od innych popularnych metali, takich jak stal czy żelazo. Wanny miedziane mogą być śmiało eksploatowane nawet przy najtrudniejszych warunkach.

Jednak chyba najważniejszą kwestią przemawiającą za miedzianym wyposażeniem do łazienki, jest jego niesamowity wygląd! Tak naprawdę to on każdego jest w stanie przekonać do miedzi. Klasa i elegancja łazienek urządzonych w takim klimacie jest bezdyskusyjna.