agencja reklamowa agencja reklamowa

Skuteczna reklama, czyli jak sprzedać produkt?

W obecnych czasach wielu młodych ludzi decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Aby jednak dane produkty lub usługi przynosiły zyski, należy zadbać o odpowiednią reklamę.

Kampanie reklamowe tworzy agencja reklamowa, więc w celu zareklamowania produktu przedstawiciel firmy musi udać się do takiej agencji i przedstawić reklamowany obiekt z uwzględnieniem tego, do jakiej grupy docelowej ma trafiać dana reklama. Na tej podstawie agencja ustala jaki nośnik mediów będzie najodpowiedniejszy do budowania świadomości produktu. Do odbiorców najbardziej trafia przekaz telewizyjny. Przyczyna jest dość oczywista – taka reklama oddziałuje na wiele zmysłów. Możemy produkt zobaczyć i usłyszeć jego opis. Ten rodzaj reklamy będzie więc, co całkiem zrozumiałe – najdroższy. Takie firmy jednak, które są już rozpoznawalne na rynku i mają zaufanie konsumenta, nie koniecznie będą musiały inwestować w reklamy telewizyjne. Do poinformowania o promocji czy jakiejś szczególnej okazji, wystarczy przekaz radiowy, ale nadawany, np. z większą częstotliwością.

W reklamie bardzo ważny jest aspekt estetyczny produktu. Odpowiedni design opakowania znacznie częściej przyciąga wzrok nie tylko kobiet. Właściwie dobrane kolory oddziałują na skojarzenia, a schludność świadczy o profesjonalizmie. Dużą uwagę należy także przykuć do projektu logo, które będzie sugerować do czego służy dany produkt lub co oferuje dana usługa. Obecnie wiele jest stron internetowych i edytorów, które pomogą stworzyć odpowiednie logo oferując wiele gotowych szablonów, ale również dających pole na indywidualną twórczość. Właściwe logo zapisze się w pamięci konsumenta i reklama będzie jeszcze bardziej owocna.

Nie należy zapominać także o sloganie reklamowym. Tym zajmują się agencje reklamowe (polecamy agencję reklamową z siedzibą w Krakowie), oferując klientowi różne opcje. Warto je także dobrze przemyśleć, gdyż slogan może stać się wizytówką marki. Koniecznie trzeba więc zadbać o to, aby slogan był związany z produktem i podkreślał jego unikatowość.

Język, jakiego używa się w reklamie także ma duże znaczenie. Inaczej będzie wyglądać przecież reklama produktów przeznaczonych dla dzieci, a inaczej dla dorosłych. Kiedy reklamowanym produktem będzie, np. zabawka, lektor lub aktor będzie mówić spokojnie, z naturalną wesołością tak, aby stworzyć w potencjalnym nabywcy przekonanie o bezpieczeństwie tego przedmiotu i aby oczarować nim maluchy. Natomiast w reklamie leków najczęściej wypowiadać się będą aktorzy grający lekarzy. Lekarz jest zawodem zaufania publicznego, więc będzie wywoływać w konsumencie przeświadczenie o profesjonalizmie produktu. Język w takiej reklamie często będzie też trudniejszy – specjalistyczny, a przez to niezrozumiały dla przeciętnego laika. To tylko pokaże konsumentowi, że dany lek jest doskonale dopracowany, a co za tym idzie, z pewnością pomoże na jego bolączki.

Reklama jest więc niezwykle ważnym elementem w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Niestety, wielu o tym zapomina, albo nie docenia jej wartości. Warto jednak dobrze przemyśleć ten aspekt i odpowiednio w niego zainwestować, co z pewnością przyniesie zyski.