Najpiękniejsze krzewy róż w naszych ogrodach

Najpiękniejsze krzewy róż w naszych ogrodach

Róże to niewątpliwie rośliny, które już od lat wzbudzają w wielu osobach niezwykły podziw i zachwyt. Kwiaty te mają mnóstwo zwolenników i pasjonatów, którzy z chęcią sadzą je w swoich ogrodach. Skąd wziąć najlepszej jakości sadzonki róż? Gdzie kupować te rośliny, by mieć możliwość dużego wyboru? Kiedy kupować i kiedy sadzić? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziecie w tym artykule.

Szkółka róż – największy wybór, najlepsza jakość

Bezsprzecznie najlepsze sadzonki róż są dostępne w gospodarstwach zajmujących się produkcją róż, a więc w tzw. szkółkach róż. To także tam będziemy mieć ich niezwykle szeroki wybór. Niektóre szkółki róż mają w sprzedaży dosłownie setki różnych krzewów. W Polsce znajduje się, mimo zmiennych warunków pogodowych, przynajmniej kilka szkółek wartych Waszej uwagi. Jedną z nich niewątpliwie jest Szkółka Róż Hyżowie działająca w południowej części kraju, w niedalekiej odległości od Krakowa.

Sadzenie wiosną lub jesienią

Sadzonki róż najlepiej jest sadzić wiosna lub jesienią, bo wtedy mają one najlepsze warunki do wzrostu. Krzewy róż muszą być za to odpowiednio ochronione na czas zimy, więc sadząc je późną jesienią, trzeba na to od razu zwrócić uwagę. Krzewy róż zdecydowanie preferują podłoża piaszczysto-gliniaste, dobrze napowietrzone i przepuszczalne. Podlewać należy je obficie i najlepiej bezpośrednio na podłoże – nie po liściach, ani nie po kwiatach.

Bukiety róż ciętych

Kwiaty róż są jednymi z popularniejszych kwiatów prezentowych oraz dekoracyjnych. Dlatego szkółka róż może też często mieć w swojej ofercie róże cięte. Przez ich popularność, sprzedaż bukietów róż potrafi przynosić szkółkom duże przychody.

Zaletą dokonywania zakupu w szkółce jest też możliwość otrzymania cennych porad i wskazówek odnoście przedłużenia świeżości kwiatów ciętych czy dotyczących pielęgnacji i hodowania krzewów róż. Udzielą ich Wam osoby pracujące w takim miejscu, a mianowicie pasjonujące się hodowaniem i pielęgnacją tych wspaniałych kwiatów i mające w tym ogromne doświadczenie.

Wiedza odnośnie uprawy róż

Uprawa róż to zajęcie, do którego powinno się podchodzić mając przynajmniej niewielkie przygotowanie i choć odrobinę wiedzy. Jeśli nie mamy możliwości pozyskać jej od pracownika szkółki róż, bo kupujemy krzewy online (np. poprzez e-sklep szkółek róż), możemy ją nabyć w internecie. Jest mnóstwo poradników i wskazówek co do hodowania róż. Poza tym powstało na ten temat wiele książek. Nauka hodowania ich nie powinna więc stanowić większego problemu dla osoby, która jest tym zainteresowana