Mechanizacja w budownictwie

Mechanizacja w budownictwie

Niezwykle popularne stały się tynki maszynowe, które dzięki swojej efektywności zdobyły uznanie tynkarzy, jak i osób zlecających wykonanie pracy. Wykonywanie tynku metodą maszynową tym różni się od metody tradycyjnej, że tynk na ścianę dostarczany jest za pomocą specjalistycznego agregatu.

W metodzie tradycyjnej zaś tynk na powierzchnię nakładany jest ręcznie, co w oczywisty sposób angażuję dużą ilość czasu oraz sił pracowniczych. Maszyna taka jest kilkukrotnie szybsza od pracy rąk, dzięki czemu w sposób pozytywny wpływa na końcowy efekt wizualny, jakościowy oraz finansowy, aby nie być gołosłownym, należy podać konkretne liczby, które rozwieją wszystkie wątpliwości. Wprawna i umiejętna drużyna tynkarzy, dzięki zastosowaniu agregatu potrafi dziennie otynkować powierzchnię sięgającą do 100m2.

REKLAMA: profesjonalne wylewki maszynowe Kraków – LitBud

Taki wynik nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby w realizacji zlecenia przyjęto za właściwą metodę tradycyjną. Przy wyborze sposobu tynkowania wziąć należy pod uwagę jeszcze jeden czynnik, odnoszący się do wielkości powierzchni, jaka ma zostać otynkowana. Jeżeli powierzchnia jest duża, idealnym wyborem będzie agregat, który szczyt swoich możliwości osiąga właśnie na rozległych powierzchniach. Jeśli zaś przestrzeń ta jest niewielka, lepszym oraz co najważniejsze tańszym rozwiązaniem okazać może się zatrudnienie doświadczonego tynkarza, który wykona zadanie metodą tradycyjną. Wylewki maszynowe również wykonuję się dzięki pomocy agregatu.

Dzięki zastosowaniu jego pomocy beton zostaję lepiej wymieszany, a posadzka w końcowym efekcie staje się gładsza i trwała. Specjalna metoda zacierania oraz szlifowania przy użyciu miksokretu daje efekt betony dobrze ubitego idealnie wykończonego. Metoda ta stała się najpopularniejszą stosowaną przy wykonywaniu posadzek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *