Jak wybrać suknię ślubną?

Jak wybrać suknię ślubną?

Ślub i wesele to ogromne wydarzenie dla młodej pary. Najważniejszy dzień zbliża się wielkimi krokami. Przygotowania są momentami stresujące i czasochłonne, dlatego zadbaj o to, aby mieć na wszystko czas. Nie odkładaj niczego na ostatnią chwilę. Dla kobiet najważniejszym wyborem jest wybór sukni ślubnej. Każda kobieta w tym dniu chcę wyglądać jak księżniczka.
Jak wybrać odpowiednią suknię ślubną?
Przede wszystkim szukaj inspiracji. Oglądaj prasę, wyszukuj w internecie modele i kroje, które ci przypadną do gustu. Udaj się do salonu sukien ślubnych i skorzystaj z usług profesjonalistki. Osoby pracujące w salonach są ekspertami w tej dziedzinie i potrafią udzielić profesjonalnej porady.
Dopasuj suknię do figury
Suknie ślubne przede wszystkim muszą być dopasowane do figury. Odpowiedni fason pomoże ci zakryć twoje wady, a wyeksponuje walory. Przymierz sobie kilka fasonów sukni, dzięki temu zobaczysz jaki fason pasuje do twojej sylwetki. Kobiety, które chciałaby w tym dniu uwydatnić biust, polecane są sukienki z koronką lub siateczkami, które ładnie podkreślają kobiece walory. Natomiast kobiety, które są posiadaczkami dużych piersi powinny zdecydować się na dekolt w kształcie litery V. Moda ślubna jest coraz odważniejsza. Częstym trendem jest głębokie wycięcie na plecach, które idealnie podkreśla plecy i przyciąga wzrok.
Postaw na jakość
Jakość jest najważniejsza. Materiał z którego wykonana jest sukienka jest istotnym elementem. Ważne, by ciało w tym dniu czuło się swobodnie. Nie powinna ona krępować żadnych ruchów. W tym dniu masz czuć się idealnie i swobodnie.
Kolor dopasuj do cery
Istnieje przekonanie, że suknia ślubna musi być biała. Na szczęście coraz więcej panien młodych wybierają inne kolory sukien. Nie musisz wybierać koloru białego, jeśli podoba ci się ecru. Dokonaj wyboru sama i pamiętaj, by kolor współgrał z twoją karnacją i kolorem włosów.
Daj sobie czas
Zacznij poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej kilka miesięcy przed uroczystością. Im szybciej, tym lepiej. Mimo, iż wybór sukien jest ogromny, czas realizacji wynosi nawet kilka tygodni. Dodatkowo trzeba doliczyć czas na wszelkie przymiarki oraz poprawki, czas na ostateczny odbiór sukienki to kilka miesięcy.
Określ swój budżet
Na samym wstępie wizyty w salonie sukien ślubnych, określ swój budżet. Unikniesz zdenerwowania i frustracji, kiedy przymierzysz i zakochasz się w sukni, która dwu lub trzykrotnie przewyższy twój budżet. Jeśli na wstępie określisz kwotę, którą chcesz przeznaczyć na zakup, pracownica salonu pomoże ci w doborze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *